244827
Movie
DVD
In basket
Belfast / written and directed by Kenneth Branagh. - Warszawa : Galapagos, [2022]. - 1 DVD (94 min) : dźwiękowy, czarno-biały ; 12 cm.
Podczas gdy cały świat świętuje lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu, Belfast zamienia się w sierpniu 1969 roku w strefę wojny między dwiema frakcjami o kwestię przynależności Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Chłopak rozumie, że jest świadkiem bardzo ważnych wydarzeń, które wpłyną na jego przyszłe życie, ale nie potrafi przejąć się nimi tak mocno, jak brakiem zainteresowania ze strony szkolnej koleżanki. Nie wspominając już nawet o fakcie, że jego rodzice zdają się na poważnie rozważać wyprowadzkę do Anglii albo hen daleko za ocean. Buddy próbuje odnaleźć odwagę do przetrwania tych niepokojów w wewnętrznej sile matki, pozytywnym nastawieniu ojca i życiowych lekcjach zasłyszanych od dziadków. [filmweb.pl]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Dramat (1 egz.)
Notes:
General note
Oryginalny film wyprodukowano w 2021 r.
Opis z etykiety płyty i opakowania.
Płyta zawiera dodatki specjalne: Alternatywne zakończenie z udziałem Kennetha Branagha ; Sceny usunięte ; Mistao z czasu historii: za kulisami "Belfastu" ; Komentarz scenarzysty i reżysera Kennetha Branagha.
Creation/production credits note
Zdjęcia Haris Zambarloukos ; muzyka Van Morrison.
Participant or performer note
Obsada: Caitriona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan [i inni].
System details note
DVD-Video.
Obraz: czarno-biały 16:9, dźwięk: Dolby Digital 5.1, SDH, Dolby Audio.
Language note
Ścieżka dźwiękowa w języku angielskim, lektor polski, węgierski. Napisy m.in w języku polskim, angielskie dla niesłyszących.
Awards note
Oscar 2022 r.: Najlepszy scenariusz oryginalny ; Złoty Glob 2022 r.: Najlepszy scenariusz ; BAFTA 2022 r.: Najlepszy film brytyjski.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again