242948
Audiobook
CD
In basket
Śnieżka musi umrzeć / Nele Neuhaus ; tłumaczenie Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Media Rodzina, copyright 2013. - 1 CD (17 godz. 10 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
(Gorzka Czekolada)
Cykl książek o śledztwach Olivera Bodensteina oraz Pii Kirchhoff tworzą: 1. Przyjaciele po grób ; 2. Głębokie rany ; 3. Śnieżka musi umrzeć ; 4. Kto sieje wiatr ; 5. Zły wilk ; 7. Żywi i umarli ; 8. W lesie ; 9. Dzień Matki.
Duszna atmosfera małego miasteczka, plotki, żądza władzy i gra pozorów... "Śnieżka musi umrzeć" to wciągający kryminał znanej niemieckiej pisarki, bijący wszelkie rekordy popularności. Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, skazany za zamordowanie dwóch nastolatek. Ciał nigdy nie odnaleziono, a mężczyzna nie pamięta feralnych wydarzeń, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Teraz wraca do rodzinnej wsi, gdzie zastaje podupadłego na duchu ojca, zrujnowany dom i wściekłych mieszkańców, żądnych krwi zabójcy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są do niego wrogo nastawieni. Udaje mu się odnowić kontakty z garstką dawnych znajomych. Wspiera go też zbuntowana nastolatka Amelie, która żywo interesuje się całą sprawą i wierzy w jego niewinność. Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy znajdują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych na jadący w dole samochód. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają dochodzenie w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa. Czy były więzień może być niebezpieczny? A może to jego życie jest zagrożone? Wśród mieszkańców małej, sielskiej miejscowości zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. Jakie mroczne sekrety skrywa ta niewielka, z pozoru sympatyczna społeczność? [merlin.pl]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona - K/S (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. KM/K (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. KM (1 egz.)
Notes:
Tytuł oryginału: Schneewittchen muss sterben
Participant or performer note
Czyta Maja Ostaszewska.
System details note
Nagranie w formacie MP3.
Reviews:
Other editions:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again