244772
Movie
DVD
In basket
Form of Work
Demographic Group
Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film i jego twórcy zostali uhonorowani statuetkami za najlepszą reżyserię, charakteryzację, montaż i dźwięk. Jest rok 1940 - kiedy na plażach Dunkierki trwa ewakuacja alianckich żołnierzy, w głębinach morza sunie supernowoczesny okręt podwodny ORP „Orzeł”. Jego doskonale wyszkolona załoga stanie wkrótce przed niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem z zewnątrz, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach, napisze ostatnią kartę w historii okrętu i bohaterskiej załogi [opis wydawcy].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Film polski (1 egz.)
Notes:
General note
Data wydania na podstawie katalogu dystrybutora.
Creation/production credits note
Zdjęcia Jolanta Dylewska ; scenografia Marcelina Początek-Kunikowska ; montaż Piasek & Wójcik ; dźwięk Radosław Ochnio, Michał Fojcik ; muzyka Tumult ; kostiumy Małgorzata Zacharska ; charakteryzacja Dariusz Krysiak.
Participant or performer note
Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Filip Pławiak, Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Rafał Zawierucha oraz Jan Butruk, Michał Misza Czorny, Michał Darewski, Sebastian Dela, Kamil Dobrowolski, Jakub Gąsowski, Ryan Ralph Gerrard, Filip Gurłacz, Hubert Hanowicz, Jakub Jakubiec, Robert Jurczyga, Filip Krupa, Szymon Kukla, Adam Kupaj, Michał Pawłowski, Wiktor Piechowski, Edmund C. Short, Daniel Stanko, Krzysztof Szczepaniak, Konrad Szymański, Kamil Toliński, Paweł Tomaszewski, Oliwer Witek, Maciej Wizner, Tomasz Włosok, Artur Ziółkowski.
System details note
Dźwięk Dolby Digital 5.1, 2.0; obraz: 16:9.
Language note
Ścieżka dźwiękowa polska, audiodeskrypcja, napisy angielskie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again