243705
Music
CD
In basket
Piosenki, których nikt nie chciał / Rubens. - Warszawa : Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o., ℗ © 2022. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
Rubens – funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Swój pierwszy, solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad sześćdziesięciotysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadło, a na co dzień artysta zasila zespół Darii Zawiałow. Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, Rubens zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, była to dla niego forma terapii oraz zabicia wolnego czasu. Kilkanaście miesięcy później, jego debiutancki singiel „Wszystko OK?” szturmem podbił listy przebojów i jest jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych 2022 roku! Co ciekawe, do momentu premiery utworu w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Piotrka. Nawet bliscy znajomi. Po wydanej w kwietniu EPce "Wynoszę się”, artysta wreszcie prezentuje wyczekiwaną, debiutancką płytę – "Piosenki, których nikt nie chciał”! Album zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Niektóre z nich można było już usłyszeć na takich festiwalach jak Męskie Granie, Edison Festival czy On Air. Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich. Sam też nagrał każdą partię instrumentalną, z wyjątkiem bębnów. "Piosenki, których nikt nie chciał” to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis męskich przeżyć. To materiał niebanalny, z naleciałościami brzmień takich artystów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Nazwa wykonawcy w tytule z opakowania recto.
Muzyka, słowa, produkcja Rubens.
Booklet zawiera teksty utworów w języku polskim.
Formatted contents note
Zawiera: CD zawiera : 7 grudnia 2020 ; Wszystko ok ? ; Piękna katastrofa ; Plaster ; Najpóźniej dziś ; To już ostatni raz ; Twoje urodziny ; Wystrzeliłem tobą się ; Oczy zajdą mgłą ; A gdyby tak ; Jakoś trzymam się ; Zostać na zawsze.
Creation/production credits note
Realizacja nagrania Arkadiusz Kopera.
Participant or performer note
Tomasz "Harry" Waldowski, Michał Bryndal, perkusja ; Piotr Walicki, fortepian.
Date/time and place of an event note
Nagrano w Black Kiss Records (perkusja).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again