244594
Music
CD
In basket
Renesans / Sorry Boys. - Skała : Mystic Production, ℗ + © 2022. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
"Mam na imię Starry. Mam na imię tak, jak chcesz. Moja miłość nie ma granic - rozdaję ją na ulicach, w domach, wszystkim, którzy jej potrzebują. Ale tak naprawdę mam tylko ciebie. I siebie. Renesans jest stanem, do którego dążę. Bezwiednie, wbrew grawitacji, z tęsknoty za chmurami. Piosenki są zapisem momentu, który do renesansu prowadzi, poprzedza go. Zapach ziemi po deszczu, widok góry Fudżi na horyzoncie Warszawy. Cante Jondo, ta melodia mi się śni, na na na… Wenus ponownie wyłania się z błękitu, jest w niej mądrość kobiecej energii, która wibruje z czakry serca i łona. Jak miłość, jest światłem. Ale bez ciemności, nie widzielibyśmy gwiazd, z których jesteśmy stworzeni. Nasze ciała są z tych samych pierwiastków, które krążą odwiecznie w kosmosie. Nasze ciała śpiewają piosenki naszym duszom.” "Renesans” - piąty studyjny album Sorry Boys. Ta pełna paradoksów, poetycka i przebojowa płyta jest zupełnie nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. "Mapy Gwiazd”, singiel otwierający erę "Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry - alter ego Beli. Poza albumem postać Starry komunikuje się ze słuchaczami Pocztówkami - intymnymi listami, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Starry jest przewodniczką po świecie "Renesansu”. Nie objaśnia go - otwiera jego wielowymiarowość. Teksty napisała Bela Komoszyńska. Wszystkie są w języku polskim. Utwory skomponowali członkowie Sorry Boys: Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada wieloletni producent zespołu - Marek Dziedzic oraz Kuba Galiński, Jan Biedziak i Sorry Boys.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
W booklecie teksty utworów w języku polskim oraz fotografie wykonawców.
Formatted contents note
Zawiera: Zawiera : Na na na ; Petrykora ; Fudżi ; Jakby nigdy nic ; Na spalonym moście ; Mapy gwiazd ; Wenus ; Moje kochanie.
Creation/production credits note
Muzyka Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska, Marek Dziedzic, Miłosz Borycki ; słowa Bela Komoszyńska. Produkcja Marek Biedziak, Tomasz Dąbrowski ; mix i mastering Marcin Gajko.
Participant or performer note
Sorry Boys (Bela Komoszyńska, śpiew, chóry, fortepian, programowanie ; Tomasz Dąbrowski, śpiew, mandoliny, cymbały, harfa celtycka, autoharfa ; Piotr Błak, gitary ; Marek Dziedzic, syntezatory, programowanie, gitary, gitara basowa, cymbały, fisharmonia, harfa celtycka ; Patryk Stachura, gitara basowa ; Wojtek Deręgowski, perkusja) ; kwartet smyczkowy: Magdalena Laskowska, Paulina Kusa, skrzypce ; Bartłomiej Szymborski, altówka ; Zuzanna Stradowska, wiolonczela.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again