252711
Audiobook
CD
In basket
Dzieje Tristana i Izoldy / Joseph Bedier. - Warszawa : Agencja Artystyczna MTJ, copyright 2007. - 1 płyta audio (CD) (5 godz 18 min) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
(Klub Czytanej Książki)
Opowieść o wielkiej i nieszczęśliwej miłości. Tristan prosi o rękę Izoldy w imieniu swego pana, króla Kornwalii Marka. Przez przypadek oboje wypijają czarodziejski napój (przeznaczony dla Izoldy i Marka), który sprawia że nagle pałają do siebie gwałtownym uczuciem. Marek jednak żeni się z Izoldą, a Tristan musi opuścić kraj i poślubić inną kobietę, nie może jednak zapomnieć o ukochanej. Gdy zostaje ranny, prosi ją o przybycie. Żona oszukuje go mówiąc, że nadpływa statek z czarnym żaglem (miało to znaczyć, że Izolda nie przyjedzie). Zrozpaczony Tristan umiera, po pewnym czasie pojawia się Izolda, która umiera u jego boku.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. L - Magazyn (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Lektury (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. KM/L-lektury (1 egz.)
Notes:
General note
Poemat / Pełna wersja.
Plik cyfrowy podzielony jest na części zgodnie z rozdziałami książki.
Participant or performer note
Czyta Paweł Kutny
Additional physical form available note
Publikacja dostępna również w formie drukowanej.
System details note
Wymagania systemowe : procesor 166 MMX; CD-ROM; 32 MB pamięci RAM; Windows 9x, 2000, XP; Windows Media Player lub inny program czytajacy pliki MP3. Pliki zakodowane enkoderem LAME.
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again